برزخ کجاست؟

برزخ کجاست؟

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc (قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : ۵۶ صفحه

مقدمه

برزخ در لغت به معني پرده و حائل است كه بين دو چيز واقع مي شود و نميگذارد اين دو به هم برسند مثلاً درياي شور و شيرين در موجند لكن خداي متعال مانعي بينشان قرار داده كه هر يك ديگري را نمي تواند از بين ببرد . اين را برزخ مي گويند . اما بحب اصطلاح برزخ عالمي است كه خداي عالم بين دنيا و آخرت قرار داده كه اين دو بوصف خود باقي باشند عالمي است بين امور دنيوي و اخروي .

در برزخ ديگر سردرد و دندان درد و دردهاي ديگر نيست اينها لازمة تركيبات اينعالم ماده اند اما آنجا عالم مجردات است ليكن بصراحت آخرت هم نيست يعني براي اهل مصيت ظلمت محض و براي اهل طاعت نور مخصوص هم نيست .

از امام سؤال مي كنند كه بزخ كي هست؟ مي فرمايد از ساعت مرگ تا هنگامي كه سر از قبر در مي آورند و در قرآن مجيد ميفرمايد ?واز پشت ايشان برزخي است تا روز قيامت ?

برزخ كجاست ؟

      ممكن است اين سؤال در ذهن بعضي بيايد كه عالم برزخ با اين طول و تفصيل كجا واقع شده ؟ البته عقل ما نميرسد كه بفهميم چيزي كه هست تشبيهاتي در روايات شده از قبيل اينكه تمام عالم دنيا از زمينها و آسمانها نسبت به عالم برزخ مانند حلقه اي در بيابان است تا شخص در دنيا است مانند كرم در سيب يا طفل در شكم مادر است وقتيكه مي ميرد آزاد مي شود . البته جائي نميرود و در همين عالم وجود است لكن ديگر محدوديت ندارد در زمان و مكان ندارد اين قيودات مال اينجا است مال عالم ماده و طبع است .

      اگر به بچه در شكم مادر بگويند در وراي اين محل تو علمي است كه شكم مادر نزد آن هيچ است نمي تواند ادراك كند كه و بفهمد همچنين براي ما كه محسوس بين هستيم شرح عوالم بعد قابل درك نيست چنانچه در قران مجيد مي فرمايد هيچكس نمي تواند كه چه باريش تهيه شده است بلي چيزي كه هست چون مخبر صادق خبر داده ، هم تصديق  مي نمائيم .

«جهت دانلود فایل اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 86 = 94