پاور پوینت در مورد رده بندی کتابخانه کنگره تاریخچه و ساختار

پاور پوینت در مورد رده بندی کتابخانه کنگره تاریخچه و ساختار

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : ۴۱ اسلاید


 قسمتی از متن .ppt : 

 

رده بندی کتابخانه کنگره: تاریخچه و ساختار

اولین روش تنظیم کتاب های کتابخانه کنگره بر اساس اندازه بود. در این روش، کتاب ها پس از اندازه بر اساس شماره ثبت تقسیم فرعی می شدند.

در سال ۱۸۱۲ میلادی برای اولین بار رده بندی موضوعی در کتابخانه کنگره مورد استفاده قرار گرفت. این رده بندی شامل ۱۸ رده و اساس آن نظام مورد استفاده بنجامین فرانکلین در شرکت کتابخانه فیلادلفیا بود. فرانکلین رده بندی خود را بر اساس نظام های رده بندی فرانسیس بیکن و جان دالامبر ساخته بود.

 

تاریخچه مختصر رده بندی های مورد استفاده در کتابخانه کنگره

پس از آتش سوزی کتابخانه کنگره و خرید مجموعه توماس جفرسون توسط کنگره، نظام رده بندی جفرسون مبنای رده بندی کتاب های کتابخانه کنگره قرار گرفت. جفرسون این نظام را بر اساس نظام های بیکن/دالامبر طراحی کرده بود. نظام جفرسون با کمی اصلاحات تا اواخر قرن ۱۹ در کتابخانه کنگره مورد استفاده قرار گرفت.

تصویب قانون حق مولف در سال ۱۸۷۰ میلادی سیل عظیمی از کتب، جزوات، نقشه ها، تصاویر و … را به کتابخانه سرازیر ساخت. در سال ۱۸۹۰ میلادی مجموعه کتابخانه کنگره از ۷۰۰۰ جلد به حدود یک ملیون جلد رسید. با افزایش چشمگیر مجموعه کتابخانه مشخص شد که نظام جفرسون دیگر جوابگو نیست و جابه جایی کتابخانه به ساختمان جدیدش این مسئله را بیشتر آشکار کرد.

«جهت دانلود فایل اینجا را کلیک نمایید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − = 92